koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Sanepid w asyście policji kontrolował piotrkowskie sklepy. Ile wystawiono mandatów?

Piotrkowscy funkcjonariusze wraz z pracownikami sanepidu przeprowadzali kontrolę sklepów na terenie miasta. Celem wspólnych działań było sprawdzenie czy mieszkańcy stosują się do panujących obostrzeń związanych z pandemią.

Piotrkowscy funkcjonariusze wraz z pracownikami sanepidu przeprowadzili kontrolę obiektów sklepowych. Kontrole zostały przeprowadzone w 7 placówkach. Głównym celem było sprawdzenie czy pracownicy oraz klienci sklepów stosują się do panujących obostrzeń.

Z pracownikami placówek przeprowadzono rozmowy na temat przestrzegania regulacji prawnych w tym zakresie. Funkcjonariusze wielokrotnie pouczali klientów sklepów o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Należy pamiętać, że maseczka noszona na brodzie czy przy odkrytym nosie w żaden sposób nas nie chroni. Jeżeli osoba ma problemy z oddychaniem w maseczce, rozwiązaniem może okazać się przyłbica. Policjanci przypominają, aby stosować się do panujących obostrzeń, dla bezpieczeństwa swojego i innych.

Wynik przeprowadzonych kontroli był pozytywnym zaskoczeniem. W trakcie działań policjanci nie wystawili żadnego mandatu. Kontrole sklepów będą co jakiś czas przeprowadzane na terenie miasta. Funkcjonariusze również kontrolują komunikację miejską i reagują na wszystkie naruszenia przepisów.

3.5 2 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jakiś
Jakiś
14 sierpnia, 2020 08:18

Tylko,że pod ten wymysł nie ma żadnej ustawy!!!

Adam
Adam
15 sierpnia, 2020 16:34

maseczka w ogóle nie chroni: Jeffrey D Smith 1 , Colin C MacDougall (2016),  Faisal Bin-Reza 1 , Vicente Lopez Chavarrias (2011)

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x