Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Policyjna akcja „Smog”

Piotrkowscy policjanci przyłączyli się do ogólnopolskich działań prewencyjnych pod nazwą „SMOG”. Prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

14 listopada 2018 roku, w godzinach 06.00 – 22.00, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej komendy kontrolowali stan techniczny pojazdów. Zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe działania silników, uszkodzenia układów wydechowych, czyli czynniki zagrażające bezpieczeństwu, a także prowadzące do nadmiernego zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Policjanci podczas akcji przypominali kierującym, że transport przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza, a niesprawne pojazdy emitując toksyczne spaliny powodują powstawanie smogu, który jest już problemem na skalę światową. Jego wpływ na zdrowie, życie zarówno człowieka, jak też fauny i flory coraz częściej staje się tematem wielu dyskusji specjalistów zmierzających do zminimalizowania negatywnych skutków rozwoju cywilizacji. Jedno jest pewne. Każdy kierowca może przyczynić się do poprawy jakości powietrza, przestrzegając przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji. Zanieczyszczenie powietrza dotyczy nas wszystkich.

Podczas piotrkowskiej akcji mundurowi skontrolowali 34 pojazdy. Kontrole przeprowadzono wykorzystując analizatory spalin w 17 pojazdach, ale też sprawdzano stan techniczny 17 pojazdów mechanicznych bez urządzeń pomiarowych. Nie ujawniono żadnych nieprawidłowości związanych ze stanem technicznym pojazdów – informuje Komenda Miejska Policji w Piotrkowie.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!