Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Policjanci świętują – DUŻO ZDJĘĆ

Mundurowi z 6 powiatów z łódzkiego świętują dziś (12.07) Dzień Policjanta. Uroczystości zorganizowano na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, a uczestniczą w nich funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Komendy Powiatowej Policji z Opoczna, Rawy Mazowieckiej, Tomaszowa Mazowieckiego, Brzezin, oraz jednostki w Koluszkach.

To także okazja do wręczenia odznaczeń i awansów resortowych. Ponad stu funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie, a sześciu otrzymało odznaki „Zasłużony Policjant”. Wśród nich jest podinspektor Sebastian Chrzęst, Naczelnik Wydziału Przestępczości Gospodarczej i Korupcji KMP w Piotrkowie Trybunalskim, który zauważa, że coraz więcej zdarzeń notuje się w internecie.

W tej chwili zdarzenia generująca najwięcej pracy to cyberprzestępczość. To ona w tej chwili pochłonęła w dużej mierze naszą pracę. To czas, w którym ludzie tracą pieniądze na skutek działania przestępców na terenie całego kraju, ale i świata, bo wiadomo, że przestępcy cyberprzestępcy nie znają granic. – mówi.

Dzień Policjanta został ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 21 lipca 1995 roku, przy nowelizacji ustawy o policji. Święto jest upamiętnieniem powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. Na mocy dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego powstała organizacja która połączyła dotychczasowe formacje policyjne: Milicję Ludową i Policję Komunalną.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!