Wola KrzysztoporskaWydarzenia

Podpisano umowę na budowę odcinka autostrady A1 Piotrków Trybunalski – Kamieńsk

Podpisana została właśnie umowa na projekt i budowę ostatniego brakującego odcinka autostrady A1. Wraz z tym faktem, można stwierdzić, że wszystkie brakujące odcinki autostrady A1 są w realizacji!

Odcinek Węzeł Piotrków Trybunalski Południe – węzeł Kamieńsk jest najdłuższym odcinkiem realizacyjnym na terenie województwa łódzkiego i liczy ponad 24 km.   Wszystkie pozostałe brakujące odcinki autostrady A1 są w fazie budowy. (Również odcinek „E” między granicą województwa łódzkiego i obwodnicą Częstochowy – budowany przez katowicki Oddział GDDKiA). Od momentu podpisania umowy, w Łódzkiem, będzie w  budowie 64 kilometrów autostrady A1, stanowiącej komunikacyjny kręgosłup kraju. Nowa droga będzie także nową jakością, jeśli chodzi o standard podróżowania. Poprawi się nie tylko sam komfort podróży ale radykalnie zmienią się również: bezpieczeństwo i przepustowość drogi. W miejsce dwujezdniowej drogi krajowej o dwóch pasach ruchu i nawierzchni bitumicznej, pojawi się nowoczesna autostrada. Znikną skrzyżowania jednopoziomowe, które były źródłem wielu kolizji i wypadków, w tym bardzo groźnych, a na nową trasę będziemy mogli dostać się za pośrednictwem wygodnych i bezpiecznych węzłów bezkolizyjnych. Ruch lokalny zabezpieczą nowoprojektowane drogi w sąsiedztwie autostrady. Novum będzie fakt, że trasa będzie miała bardzo trwałą i nowoczesną nawierzchnię betonową, co oznacza  ponadprzeciętną trwałość . Według ocen specjalistów powinna wytrzymać bez poważniejszych zabiegów remontowych 30-40 lat. Kolejną zmianą będzie to, że każda jezdnia w miejsce dwóch, będzie miała trzy pasy ruchu! To podniesie przepustowość nowej trasy o 50% w stosunku do stanu obecnego. Realizacja tej strategicznej trasy jest, zarówno dla inwestora, jak i dla wykonawców, wyzwaniem szczególnym, ponieważ proces, jest de facto, rozbudową istniejącej drogi krajowej nr 1 do standardu autostrady. Trzeba więc nie tylko prowadzić prace budowlane ale także zapewnić przejezdność i zadbać o bezpieczeństwo tak podróżujących, jak i wykonawców.  Zakończenie budowy tego odcinka, będzie ukoronowaniem dzieła, co upoważni do stwierdzenia, że w Polsce zakończono budowę autostrady A1! Dzięki temu w przyszłości przejazd z południa kraju do portów trójmiejskich skróci się do 6 godzin! Podniesie to zdecydowanie konkurencyjność i zachęci do korzystania z ich usług kontrahentów z takich krajów, jak: Czechy, Słowacja i Węgry.

Tagi

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Komentarzy artkułu
1 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Robi furorę!
Gorący komentarz!
2 Osób komentujących
asdasS12doBelchatowa Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj dyskusję  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
S12doBelchatowa
Gość
S12doBelchatowa

Przekaż, podaj dalej (gdzie się da, wyślij mail do znajomego, do ministerstwa) ten wpis: hasło “S12 do Bełchatowa”
Walczmy o przedłużenie S12 do obwodnicy Bełchatowa nawet w formie jak wygląda teraz obwodnica Bełchatowa. W powiązaniu z wschodnią obwodnicą skomunikuje to dobrze region.
comment image
Walczmy żeby nie było tak jak teraz jest z S8 gdzie urywa się w szczerym polu a powinna zostać przedłużona do Tomaszowa Mazowieckiego.

asdas
Gość
asdas
Back to top button
Close
Close