GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Podczas koncertu noworocznego, poznaliśmy Zasłużonych dla Wolborza

TS Szczerbiec, Ryszard Reczulski i Stanisław Mordaka to trzej Zasłużeni Mieszkańcy Gminy Wolbórz. W Wolborzu 28 stycznia 2022 r. odbył się Koncert Noworoczny.

Koncerty Noworoczne są już tradycją w Wolborzu. W ostatni piątek stycznia do sali Wolborskiego Domu Kultury zapraszają mieszkańców Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza i Zbigniew Klewin przewodniczący Rady Miejskiej. Podczas koncertu przedstawiane są, w postaci multimedialnej prezentacji, dokonania samorządu podczas minionego roku, oraz plany inwestycyjne na nowy rok.

A jest się czym chwalić, w wielu rankingach, w minionym roku, Gmina Wolbórz zajmuje pierwsze miejsce w powiecie piotrkowskim. A do wydania w roku 2022 na inwestycje ma blisko 18,2 mln zł  i jest to rekordowa kwota w powiecie. 

W drugiej części koncertu wręczane są honorowe tytuły Zasłużonym Mieszkańcom Miasta i Gminy przyznane przez Radę Miejską Wolborza. 

W tym roku tytuły powędrowały:

Pierwszy do Towarzystwa Sportowego Szczerbiec Wolbórz za wybitną działalność na polu upowszechniania sportu i rekreacji na przestrzeni 100 lat istnienia klubu sportowego. Nagrodę odebrali prezes TS Szczerbiec Adam Kołodziejczyk oraz Piotr Węgrzynowski Skarbnik Klubu. 

Tytuł Zasłużony dla Gminy Wolbórz otrzymał także Ryszard Reczulski, wieloletni nauczyciel Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu, inicjator współpracy między Gminą Wolbórz a Gminą Jabłonką na Orawie. 

Kolejnym wyróżnionym tytułem Zasłużony dla Gminy Wolbórz został Stanisław Mordaka pełniący przez minione 20 lat funkcję komendanta miejsko-gminnego ZOSP RP w Wolborzu, za wybitne zasługi na polu ochrony przeciwpożarowej oraz za pracę na rzecz miasta i gminy. 

Nagrody zasłużonym wręczali Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin, Bogdan Szulc w imieniu WTKiT, druh Jacek Miksa oraz Barbara Dziubałtowska wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej. 

Po prezentacjach osób zasłużonych głos zabrali goście Koncertu Noworocznego Poseł na Sejm Grzegorz Lorek i Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, podkreślając jak wyjątkowa jest Gmina Wolbórz z jej dynamicznym rozwojem, wartościowymi ludźmi i dobrym zarządzaniem w wykonaniu Burmistrza Jarosa wraz z zespołem pracowników i radnych Rady Miejskiej. 

Po wystąpieniach gwiazdą muzyczną Koncertu Noworocznego w Wolborzu był Marek Piekarczyk z zespołem, który w rockowym repertuarze przedstawił najlepsze wykonania swoich i nie tylko swoich piosenek. Bisom nie było końca, a koncert brawurowo poprowadziła Kamila Dubilas, dyrektor Wolborskiego Centrum Kultury, który w tym roku obchodzi, jako instytucja kultury, 50-lecie działalności. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!