Wydarzenia

Plaga pożarów na polach powiatu?

Od początku miesiąca piotrkowska straż pożarna, zanotowała 34 pożary zboża na pniu, ścierniska, balotów siana czy suchych traw. Czy to już prawdziwa plaga ?

To najbardziej pracowity miesiąc od lat. Najwięcej zdarzeń zanotowano w gminie Moszczenica. Za to największy pożar wybuchł w Polichnie w gminie Wolbórz. Do zdarzenia doszło w sobotę 6 lipca. Spaliło się wtedy 6 hektarów zboża. Z pożarem walczyło blisko 40 strażaków z 7 zastępów OSP i PSP. Straty rolnik wycenił na 12 tysięcy złotych, a uratowane mienie na 16 tysięcy złotych.

Z kolei największe straty zanotowano w Nowej Wsi w gminie Sulejów. W pożarze z 12 lipca spłonęło zboże oraz palił się kombajn. Straty wyliczono na 30 tysięcy złotych.

Strażacy uratowali także kombajn wart pół miliona złotych. W niedzielę 21.07 w Lubanowie w gminie Grabica, podczas prac polowych zapalił się kombajn. Na szczęście strażacy w porę zareagowali i nie dopuścili do całkowitego pożaru maszyny rolniczej.

Statystyki strażackie pokazują ilość zdarzenia do niedzieli 21.07, jednak do kolejnego pożaru doszło w poniedziałek około godziny 13. Spaliło się 5 arów suchej trawy. Jako przyczynę pożaru, strażacy wskazują na zaprószenie ognia.

Foto: OSP Wolbórz, OSP Przygłów

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x