AleksandrówCzarnocinGminyGorzkowiceGrabicaŁęki SzlacheckieMoszczenicaPiotrków TrybunalskiRęcznoRozprzaSulejówUncategorizedWola KrzysztoporskaWolbórzWydarzenia

Strażacy podsumowali rok. Mieli więcej pracy

W minionym roku piotrkowscy strażacy zanotowali aż 2 455 zdarzeń. Najwięcej było tak zwanych miejscowych zagrożeń, czyli zdarzeń innych niż pożarów. To więcej niż w 2016 roku.

W środę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie, odbyła się narada roczna. Jak czytamy w specjalnym raporcie, w porównaniu z rokiem 2016, w roku 2017 liczba interwencji na podległym terenie wyniosła 2 455 i wzrosła o 176, co stanowi o blisko 8% więcej zdarzeń. Na terenie powiatu grodzkiego i ziemskiego jednostki ochrony przeciwpożarowej brały udział w likwidacji 441 pożarów i 1827 miejscowych zagrożeń. Były dysponowane także do 187 zdarzeń, które okazały się alarmami fałszywymi. Na uwagę zasługuje fakt, że liczba miejscowych zagrożeń w porównaniu z rokiem 2016 znacznie wzrosła (o 200 interwencji) osiągając po raz kolejny rekordowy poziom, natomiast liczba pożarów spadła do najniższego poziomu w tej dekadzie.

W wyniku miejscowych zagrożeń i pożarów powstałe straty zostały oszacowane na 15,4 mln zł, w stosunku do 16 mln zł. w roku poprzednim, zaś wartość uratowanego mienia oszacowana została na około 68 mln zł. We wszystkich 2455 interwencjach, podjętych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej, ranne zostały 383 osoby (27 w pożarach, 356 w miejscowych zagrożeniach), w tym 40 dzieci. W pożarach zginęło 5 osób, natomiast w miejscowych zagrożeniach – w zdecydowanej większości na skutek wypadków komunikacyjnych – śmierć poniosły 32 osoby, w tym jedno dziecko. W czasie niesienia pomocy, lekkiemu wypadkowi uległo 2 ratowników.

 

Podobnie jak w poprzednich latach, utrzymuje się wyraźny podział wśród gmin pod względem ilości podejmowanych interwencji. Tak samo jak w 2016 roku, największa ilość zdarzeń w roku 2017 wystąpiła w gminie Sulejów (338), a w dalszej kolejności w gminach Wola Krzysztoporska (248) i Moszczenica (192). Tylko w dwóch gminach powiatu piotrkowskiego odnotowano spadek liczby zdarzeń, tj. mieście i gminie Sulejów oraz gminie Aleksandrów.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close