GminyŁęki SzlacheckieWażne wiadomościWydarzenia

W gminie Łęki Szlacheckie grasuje podpalacz?

Na mieszkańców gminy Łęki Szlacheckie padł blady strach, bowiem na tym terenie prawdopodobnie grasuje podpalacz. – Mój syn działa w miejscowej OSP, praktycznie nie ma dnia, żeby nie mieli wyjazdu – mówi jeden z mieszkańców gminy. W czwartek wójt spotkał się z przedstawicielem policji, w środę z komendantem straży pożarnej. Mieszkańcy gotowi są zorganizować straż sąsiedzką.

W gminie Łęki Szlacheckie przez 10 ostatnich dni, w systemie PSP zanotowano aż 12 pożarów. Palą się głównie stodoły, ale i inne budynki gospodarcze. Pożary głównie pojawiają się nocą, jednak w ciągu dnia strażacy także mają co robić.

Minionej nocy w Trzepnicy spłonęła stodoła. Jak informują druhowie z OSP KSRG Trzepnica, spaleniu uległy baloty siana znajdujący się wewnątrz stodoły, jak i konstrukcja dachu. W akcji gaśniczej brało udział 7 jednostek straży pożarnej z: Trzepnicy, Łęk Szlacheckich, Łęczna, Dobrenic, Tomawy, Bęczkowic a także dwa zastępy z PSP Piotrków.

W związku z serią podpaleń na naszym terenie, prosimy mieszkańców o czujność oraz zgłaszanie na numer 112 przypadków podejrzanych aut lub osób oraz bezpośrednio pisząc do nas w aplikacji messenger – czytamy we wpisie druhów z Trzepnicy. – Prosimy również o fotografowanie lub nagrywanie podejrzanych sytuacji, w celu identyfikacji podpalacza – dodają strażacy.

W czwartek (27.07) wójt spotkał się z przedstawicielem policji, dzień wcześniej z komendantem straży pożarnej. Mieszkańcy gotowi są zorganizować straż sąsiedzką. – Ludzie się boją. Stodoły pełne są siana. Beloty także stoją na polach. Jak będzie trzeba, będziemy organizować straż sąsiedzką – mówi w rozmowie pan Janusz, mieszkaniec gminy.

Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami. Wiemy, że policja przygląda się tym sprawom. Mieszkańcy gotowi są by rozpocząć straż sąsiedzką i nie wykluczają obywatelskiego zatrzymania ewentualnego podpalacza. Mamy informację także, że policja ma skierować na nasz teren dodatkowe patrole. Jeśli ktoś z państwa posiada monitoring okolic miejsc w których wystąpiły pożary, bardzo prosimy o kontakt, a policja będzie sprawdzać nagrania – mówi w rozmowie z nami Piotr Łączny wójt gminy Łęki Szlacheckie.

Strażacy o możliwych podpaleniach zawsze informują policję – Kiedy dowódca akcji stwierdzi, że przyczyną pożaru może być podpalenie, za każdym razem powiadamiana jest o tym fakcie policja. Tak było w kilku przypadkach w gminie Łęki Szlacheckie – mówi w rozmowie z nami mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z KM PSP w Piotrkowie.

4.2 6 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!