Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowskie „Alcatraz” poszukuje pracowników – 42 wolne etaty

Piotrkowski Areszt Śledczy cały czas poszukuje pracowników, aktualnie w jednostce wolne są 42 etaty. Nabór do służby odbywa się niemal cały czas.

– W tym roku z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim odeszło ponad 40 osób. Wynika to z faktu, że jednostka kończy 20 lat i odchodzą funkcjonariusze wstępujący do służby 20 lat temu, gdy była ona przenoszona na ulicę Wronią.  Sukcesywnie co dwa,trzy tygodnie przyjmujemy do służby kilka osób, a nabór ogłaszamy praktycznie co miesiąc – wyjaśnia mówi w rozmowie z nami kpt. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.

Jakie wymagania musi spełniać przyszły pracownik aresztu? Przede wszystkim odporność psychiczna oraz sumienność.

– Potrzebujemy osób dojrzałych, odpowiedzialnych i odpornych psychicznie. Nie  ma to znaczenia, czy kandydat ma 19 czy 45 lat. Funkcjonariusz Służby Więziennej pracuje najczęściej w bezpośrednim kontakcie ze sprawcami różnego rodzaju przestępstw, co dla wielu stanowi poważną trudność i wyzwanie – dodaje kpt. Cezary Jabłoński.

Więcej szczegółów dotyczących zatrudnienia w Służbie Więziennej będzie można uzyskać podczas targów pracy odbywających się w całym regionie. W Piotrkowie Trybunalskim targi odbędą się 4 kwietnia 2023 roku w auli UJK, gdzie zorganizowany będzie „Piotrkowski Festiwal Zawodów Mundurowych”.

Aktualne oferty pracy w najbliższych jednostkach penitencjarnych -> Praca – Łódzka Służba Więzienna.

4.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: