koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowski sanepid namawia do szczepień przeciw COVID-19

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim informuje o trwającej Kampanii #Szczepimysię zrealizowanej na potrzeby Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Celem kampanii jest propagowanie szczepień jako najskuteczniejszego sposobu walki z pandemią. W celu przekazania niezbędnych i wiarygodnych informacji powstała strona Internetowa www.gov.pl/szczepimysie , na której znajdują się najważniejsze informacje dotyczące programu szczepień oraz samej szczepionki. Ponadto na stronie można dowiedzieć się dlaczego warto się zaszczepić?, Jaka jest procedura szczepień krok po kroku?, Gdzie się zaszczepić?, Do kogo zadzwonić w razie wątpliwości? Dostępne są również zestawy najczęściej zadawanych pytań dotyczących szczepień przeciw COVID-19. Strona jest na bieżąco aktualizowana oraz dodawane są nowe informacje w specjalnej zakładce – aktualności.

– Szczepiąc się troszczymy się nie tylko o samego siebie, ale przede wszystkim o naszych najbliższych. Każdy z nas ma kogoś o kogo może się zatroszczyć. Dlatego pamiętajmy, że szczepionka jest najlepszą metodą w walce z pandemią i daje nam skuteczną ochronę przed zachorowaniem na COVID-19 i jego powikłaniami. Zmniejsza ona ryzyko zachorowania a w przypadku wystąpienia choroby zapewnia łagodniejszy przebieg – przekonuje Elżbieta Dobrzyńska, szefowa piotrkowskiego sanepidu.
– Oferowana szczepionka jest bezpłatna, dobrowolna oraz daje szansę na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie i zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2. Wdrożenie masowych szczepień przy wysokim procencie osób zaszczepionych spowoduje powrót do pełnej funkcjonalności i stabilizacji gospodarczej – dodaje E.Dobrzyńska.

Zainteresowani szczepieniami mogą dzwonić pod numer 989.

Dla osób z zagranicy uruchomiony jest numer 22 62 62 989.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!