Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Piotrkowski Rower Miejski dostępny od środy!

32 rowery publiczne w tym tandemy, rowery dziecięce i rower familijny typu cargo, dostępne będą od najbliższej środy w czterech stacjach na terenie Piotrkowa.

– Rower miejski to nie tylko doskonałe narzędzie rekreacji, ale również środek transportu, który sprawdza się w wielkich aglomeracjach, średnich miastach, a nawet małych miejscowościach. Mieszkańcy Piotrkowa zyskują kolejny element komunikacji publicznej, który sam w sobie, albo w połączeniu np. z transportem autobusowym, jest świetną alternatywą dla dojazdów samochodem – tłumaczy Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Piotrkowskiego Roweru Miejskiego.

Piotrkowski Rower Miejski będzie się składał z czterech stacji wypożyczeń. Pierwsza zlokalizowana jest tuż przy dworcu kolejowym, kolejna przy pływalni na Belzackiej, następna obok galerii Focus Mall i ostatnia na Słoneczku. W systemie dostępnych będzie 27 rowerów standardowych, 2 tandemy, 2 rowery dziecięce i jeden rower familijny typu cargo, w którym wygodnie i bezpiecznie można przewieźć nawet czworo dzieci. Rowery można pożyczać i oddawać na dowolnej stacji Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Wyjątkiem są rowery dziecięce, które będą dostępne tylko na stacji Galeria Focus Mall i tylko tam będzie można je zwracać.

Z Piotrkowskiego Roweru Miejskiego może skorzystać niemal każdy. Wystarczy być osobą pełnoletnią lub mieć ukończone 13 lat i przedstawić zgodę rodziców. Aby wypożyczyć rower będzie trzeba zarejestrować się na stronie PiotrkowskiRower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej. Posiadacze aktywnych kont Nextbike założonych w innych systemach, będą mogli z nich skorzystać także w Piotrkowie.

Wypożyczenie roweru będzie niezwykle łatwe. Należy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN, który otrzymaliśmy podczas rejestracji i numer wypożyczanego roweru.
Można też będzie skorzystać z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Logujemy się w niej tylko raz, a potem przy wypożyczeniu wpisujemy na telefonie numer roweru lub skanujemy jego kod QR. Zajmuje to tylko kilka sekund.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie całkowicie bezpłatne. Za dłuższą, ale nieprzekraczającą godziny przejażdżkę zapłacimy złotówkę, za drugą godzinę 2 zł, za trzecią 3 zł, a za czwartą i każdą następną po 4 złote.

Z Piotrkowskiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać do 25 listopada.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!