Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowski Rower Miejski rusza 1 czerwca

Na 1 czerwca zaplanowany jest start Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Operator systemu – firma Nextbike – złożyła wprawdzie wniosek o upadłość, to jednak jak zapewnia firma, nie będzie miało wpływu na jej działanie.

Rower Miejski rusza w tym roku 1 czerwca. Po wprowadzeniu pandemii podpisany został aneks do umowy, który mówił o tym, że system rusza dwa miesiące później, ale za to działać będzie miesiąc dłużej, czyli do końca października.

Wniosek o upadłość Nextbike Polska – czy ma to wpływ na Piotrkowski Rower Miejski?

Firma wczoraj (19.05) złożyła wniosek o upadłość. Poprosiliśmy zatem o komentarz. W przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu, czytamy:

Zarząd Nextbike Polska S.A. podjął decyzję o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego. Celem jest umożliwienie dalszego funkcjonowania roweru miejskiego w 39 systemach w Polsce.  Pandemia i związane z nią ograniczenia mocno wpłynęły na wiele firm, w tym Nextbike, która jest operatorem Piotrkowskiego Roweru Miejskiego i 38 innych systemów roweru miejskiego w Polsce. By umożliwić nieprzerwaną możliwość korzystania z rowerów, spółka postanowiła rozpocząć postępowanie restrukturyzacyjne. Nie ma to wpływu na planowane na 1 czerwca uruchomienie sezonu rowerowego w Piotrkowie Trybunalskim (ani na działanie w żadnym innym mieście, w którym operatorem jest Nextbike Polska). Nadal można korzystać z rowerów Nextbike na takich samych zasadach jak do tej pory.

Pozdrawiam Paulina Wójcicka, Biuro Prasowe Nextbike

Podczas zeszłorocznego sezonu, użytkownicy najchętniej wypożyczali rowery we wrześniu – 5 664 razy. Najpopularniejszym rowerem w zakończonym sezonie był tandem o numerze 61814 – wypożyczony 212 razy.

Miłośnicy dwóch kółek mogli korzystać z 68 rowerów standardowych, 5 tandemów, 3 rowerów familijnych i 4 rowerów dziecięcych.

Najpopularniejsze stacje w sezonie 2019:
1. Belzacka – Basen – 1 912 wypożyczeń
2. Dworzec Kolejowy – 1 697
3. Osiedle Słowackiego – 1 559

Najpopularniejsze trasy:
1. Belzacka – Basen do Osiedle Słowackiego – 501 przejazdów
2. Osiedle Słowackiego do Belzacka – Basen – 462
3. Osiedle Słowackiego do Dworzec Kolejowy – 294

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x