Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Sezon miejskich rowerów zakończony. Jak często używaliśmy piotrkowskie jednoślady?

„Przerwa sezonowa. Dziękujemy za wspólnie spędzony rok. Nakręcamy się na kolejny sezon” widnieje napis na stacjach dokujących miejsce rowery. Ile razy były one wypożyczane? Sprawdzamy!

W 2023 roku rowery w Piotrkowie Trybunalskim były wypożyczane 3 810 razy. Warto wspomnieć, że w tym roku nastąpiło wiele zmian względem zeszłych sezonów. Rowerów wcześniej było 80, w tym sezonie 40. Podobnie ze stacjami. Mieliśmy ich mniej o połowę, a do tego sezon trwał 6 miesięcy, wcześniej kończyliśmy pod koniec października – wymienia Cezary Dudek z biura prasowego obsługującego Nextbike Polska.
Nawet pomimo zmniejszenia obszaru i liczby rowerów do systemu zapisało się ponad 500 nowych użytkowników. Reasumując, zmniejszenie liczby rowerów i obszaru działania systemu ma wpływ na spadek liczby wypożyczeń – dodaje.

Statystyki wypożyczeń:
Belzacka (basen) – 957
Dworzec kolejowy – 845
Stare Miasto (Mediateka) – 793
Osiedle Słowackiego – 709
Osiedle Łódzka – 494

Jak się okazuje, piotrkowski rower miejski, z codziennego środka transportu stał się bardziej weekendową aktywnością. – Najwięcej wypożyczeń notujemy w soboty i niedziele. Dobre wyniki były także we wrześniu. Pokazuje to, że duże znaczenia w kwestii liczby wypożyczeń, miała pogoda – mówi Cezary Dudek.

Foto: J.Krak
5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!