Piłka ręcznaPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Piotrkowianin gładko wygrywa z Zagłębiem i przywozi punkty z Lubina

Na zakończenie 21. Serii ORLEN Superligi emocji nie było. Piotrkowianin wygrał w Lubinie gładko. Jan Czuwara wrócił na parkiet i z miejsca był jedną z najjaśniejszych postaci na parkiecie.

Na pierwszą bramkę w ostatnim meczu 21. serii czekaliśmy do trzeciej minuty. Wówczas na listę strzelców wpisał się Patryk Iskra. Na 2:0 chwilę później podwyższył Jakub Moryń. Goście szybko doprowadzili do remisu i w piątej minucie mieliśmy wynik 2:2.W kolejnych pięciu minutach obie drużyny dorzuciły po dwie bramki i znów był remis. Później oglądaliśmy mecz bramka za bramkę, a przed upływem piętnastej minuty Piotrkowianin wyszedł na swoje pierwsze prowadzenie – 8:7. Chwilę później goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie, po którym od razu o czas poprosił Tomasz Kozłowski. Lubinianie dorzucili w tym czasie jedną bramkę, ale Piotrkowianin trafiał czterokrotnie i jeszcze podwyższył swoje prowadzenie. Zagłębie rzuciło kontraktową bramkę, ale Piotrkowianin potrzebował dosłownie chwili, żeby znów wygrywać kilkoma trafieniami – 16:12. Do przerwy goście wygrywali 18:14.

W drugiej połowie na parkiecie zobaczyliśmy Jana Czuwarę, który wrócił do Zagłębia po kilku latach nieobecności i grze w Górniku Zabrze oraz Vardarze Skopie. Siedem minut po zmianie stron Zagłębie musiało radzić sobie bez Jakuba Morynia, który ujrzał czerwoną kartkę za faul. Plus siedem dla gości było w 39 minucie. Osiem minut później swoje pierwsze trafienie po powrocie do Zagłębia zanotował Jan Czuwara. Niestety chwilę później dla Zagłębia było już po meczu. Prowadzenie Piotrkowianina zbliżało się do dziesięciu bramek, a pewna wygrana gości stała się faktem.

MVP meczu: Damian Chmurski (Piotrkowianin)

Zagłębie Lubin – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 27:32 (14:18)

Zagłębie: Schodowski 1, Procho – Stankiewicz 1, Hlushak 2, Moryń 1, Gębala, Krupa P. 1, Krysiak 1, Czuwara 3, Michalak 1, Drozdalski 1, Bekisz 2, Iskra 5, Pedryc 4, Kałużny, Rutkowski 4.

Piotrkowianin: Chmurski – Stolarski 1, Matyjasik 1, Szopa 3, Wadowski 3, Swat 5, Żyszkiewicz 5, Runowski, Filipowicz 1, Surosz 6, Mosiołek 2, Kowalski 2, Krajewski, Makowiejew.