Wydarzenia

Piotrkowianie na zawodach w Budapeszcie [VIDEO]

Bartosz Trocha oraz Dawid Grodzki – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie reprezentują nasze miasto w turnieju umiejętności zawodowych „Euroskills 2018”.

Uczniowie popularnej „Budowlanki” przebywają już w stolicy Węgier – Budapeszcie, gdzie trwa europejski turniej „EuroSkills 2018”. W tym roku w 37 specjalizacjach branżowych zmierzy się ponad 500 zawodników z różnych krajów, którzy będą oceniani przez międzynarodowych ekspertów. Wśród zaledwie 8 najzdolniejszych w Polsce uczniów, którzy sprawdzali swoje umiejętności w siedmiu konkurencjach: gastronomii, florystyce, mechatronice, murarstwie, ciesielstwie, fryzjerstwie oraz tynkarstwie i suchej zabudowie.

Nasze miasto, a zarazem województwo, reprezentowali Bartosz Trocha – murarstwo, oraz Dawid Grodzki – tynkarstwo i sucha zabudowa. – Poziom zawodów jest bardzo wysoki. Podczas zawodów uczestnicy otrzymują informacje i polecenia tylko w języku angielskim – mówi Edyta Wiernicka, dyrektor „Budowlanki”, podkreślając że Bartosz i Dawid poświęcili na przygotowania cały swój wolny czas podczas wakacji. Z uczniami z Piotrkowa, spotkała się w Budapeszcie Anna Zalewska, minister edukacji.

W sobotę wieczorem podczas gali finałowej dowiemy się czy reprezentanci Piotrkowa okazali się najlepszymi w swoim fachu. Przypomnijmy, że ostatni raz Polska uczestniczyła w zawodach Euroskills w 2010 roku.

 

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x