Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Uczniowie z budowlanki w gronie najlepszych

Pod koniec maja odbył się finał V edycji programu „Junkers Szkoli” mającego na celu wspieranie i rozwój edukacji technicznej na poziomie szkół średnich. W programie wyłonionych zostało 15 laureatów. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim zostali wyróżnieni w programie zajmując I oraz II miejsca. Od początku istnienia programu w konkursie wzięło udział już ponad 1000 uczniów z całej Polski.

“Junkers szkoli” to program edukacyjny, który marka Junkers-Bosch prowadzi we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

Cieszymy się, że co roku tak wielu uczniów decyduje się na udział w programie. Wspieranie edukacji poprzez takie inicjatywy jest dla nas szczególnie ważne. Junkers Szkoli to szansa dla uczniów techników nie tylko na poszerzanie swojej wiedzy z zakresu urządzeń grzewczych, ale również zdobycie uprawień, dzięki którym mogą świadomie pokierować swoją karierą – podsumowuje Krzysztof Ciemięga, Dyrektor Generalny Bosch Termotechnika.

W piątej edycji programu organizowanego w roku szkolnym 2018/2019 wzięło udział 277 uczniów z 26 polskich techników. We wszystkich pięciu edycjach programu wzięło udział łącznie ponad 1000 uczniów z 26 szkół z całej Polski.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!