Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Piotrków gospodarzem obchodów 550-lecia Parlamentaryzmu

Kancelaria Sejmu organizuje w tym roku obchody 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej. Gospodarzem ogólnopolskich obchodów będzie Piotrków Trybunalski.

Nasze miasto już drugi rok z rzędu będzie gospodarzem imprezy o tak wysokiej randze. Po międzynarodowych Dniach Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przyszedł czas na imprezę państwową – 550-lecie utworzenia dwuizbowego parlamentu na ziemiach polskich. O organizację takich uroczystości w Piotrkowie, zabiegał prezydent miasta, który w tej sprawie rozmawiał w Warszawie z szefową Kancelarii Sejmu.

Rozpoczęły się już przygotowania do organizacji uroczystości. W środę (14.02) odbyła się pierwsza wizyta robocza przedstawicieli Kancelarii Sejmu. Na czele delegacji stał minister Adam Podgórski, zastępca szefa Kancelarii Sejmu. W trakcie wizyty omawiano ogólne ustalenia związane z uroczystościami oraz odwiedzono miejsca, w których mogłyby odbywać się oficjalne punkty programu. Sam program jest dopiero opracowywany. Szczegóły pojawiać się będą po kolejnych spotkaniach i ustaleniach pomiędzy miastem i Kancelarią Sejmu.

Obchody 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej odbędą się w dniach 5-6 października.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
BOLKO
BOLKO
15 lutego, 2018 14:05

Inne miasta z takich okazji mają okolicznościową monetę , znaczek czy medal 🙂 u nas będzie tak jak zawsze wydadzą jakąś ulotkę która nawet do podcierania nie będzie się nadawała bo za śliska :/

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!