GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Pijany kierowca próbował policjantom wręczyć łapówkę

Policjanci z Komisariatu Policji w Grabicy zatrzymali 54-latka, który kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Aby policjanci odstąpili od czynności kilkukrotnie proponował korzyść majątkową, by przekupić stróżów prawa. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

29 lipca 2023 roku przed północą policjanci z Komisariatu Policji w Grabicy, w miejscowości Krężna zauważyli motorowerzystę, którego pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej. – Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie rozmowy z kierującym wyczuli od niego woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że brak tablicy to nie jedyne przewinienie 54-latka. W organizmie miał bowiem ponad pół promila alkoholu. W pewnym momencie mężczyzna zaproponował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności. Kiedy policjanci odmówili i w dalszym ciągu prowadzili czynności, mężczyzna co chwilę zwiększał kwotę łapówki. Pouczony o tym, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz obiecanie korzyści majątkowej za odstąpienie od czynności jest przestępstwem, został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

54-letni mieszkaniec powiatu usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny wkrótce zdecyduje sąd.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!