GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Pijany dróżnik obsługiwał przejazd kolejowy w Ignacowie

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 61-letniego pracownika kolei, który podczas wykonywania swoich obowiązków służbowych jako dróżnik strzeżonego przejazdu miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po godzinie 14:00 do piotrkowskiej jednostki, wpłynęło zgłoszenie, że dróżnik na strzeżonym przejeździe w Ignacowie, w gminie Rozprza może być nietrzeźwy. Zgłoszenie wpłynęło po tym, jak świadek zauważył, że dróżnikowi ktoś przez okno podaje alkohol. – Policjanci od razu pojechali na miejsce, gdzie zastali dróżnika. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał nadzorować obsługiwany przejazd, zamykać i otwierać zapory oraz uruchamiać sygnalizację świetlną. Policjanci od razu skontaktowali się z przełożonym mężczyzny, który wyznaczył osobę do zastąpienia 61-latka. Na czas przyjazdu zmiennika, rogatki przejazdu zostały zamknięte. Mieszkaniec Radomska został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wkrótce odpowie za sprawowanie bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych będąc w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. – informuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Policjanci przypominają: – Praca na stanowisku dróżnika to ogromna odpowiedzialność. Jako funkcjonariusz ochrony kolei dróżnik ma prawo do kierowania ruchem wszystkich pojazdów znajdujących się w obrębie odpowiedniego przejazdu kolejowo-drogowego, w tym pieszych, rowerzystów, kierujących pojazdami, jednocześnie dbając o prawidłowe zabezpieczenie przejazdu kolejowego, na czas przejazdu pociągów. Wykonywanie tak odpowiedzialnych zadań, będąc w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. W tym przypadku na szczęście nie doszło do tragedii. Świadkowi dziękujemy za odpowiednią reakcję. Pamiętaj, jeżeli masz podejrzenie, że dróżnik może być nietrzeźwy, reaguj, dzwoniąc na numer alarmowy 112 – dodaje rzeczniczka policji.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!