Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Pierwsze wnioski programu „Mama 4+” już wpłynęły do piotrkowskiego ZUS

Dziś (01.03) ruszył rządowy program Mama 4+. Wieloletnia praca na rzecz rodziny i trud wychowania co najmniej czwórki dzieci, zyskały realną wartość w postaci rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego Mama 4+. Do piotrkowskiego ZUS wpłynęły już 23 wnioski o wypłatę świadczenia. Do oddziału KRUS nie wpłynął żaden wniosek.

Najwięcej wniosków w całym województwie wpłynęło do ZUSu w Tomaszowie Mazowieckim. – W sumie złożonych jest 115 wniosków, z czego wczoraj do końca dnia wpłynęło ich aż 86. W inspektoracie w Piotrkowie Trybunalskim, złożono 23 wnioski – informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Łodzi.

W Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sprawa wygląda inaczej. – Do godziny 13.00 w piątek, na terenie województwa łódzkiego wpłynął do KRUS tylko 1 wniosek (do PT KRUS w Tomaszowie Mazowieckim). W związku z tym nie wydano jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie – mówi Przemysław Kraska z łódzkiego oddziału KRUS.

Rodzicielskie świadczenie uzupełniające może być przyznane matce, która urodziła i wychowała co najmniej czworo dzieci, a w przypadku śmierci matki dziecka albo porzucenia dzieci przez matkę – ojcu, który wychował co najmniej czworo dzieci. O świadczenie to mogą ubiegać się osoby, które nie posiadają niezbędnych środków do życia i osiągnęły wiek emerytalny. W przypadku kobiet to 60 lat, mężczyzn – 65 lat. Rodzicielskie świadczenie uzupełniające będzie przysługiwać wyłącznie osobom mieszkającym w Polsce. Uzyskanie prawa do świadczenia nie będzie związane z wcześniejszym opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne.

0 0 vote
Article Rating

Powiązane artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x