SulejówWola KrzysztoporskaWydarzenia

Pielgrzymi z powiatu w drodze do Częstochowy

W środę 35. raz wyszła z Sulejowa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Od dziś są także w drodze pielgrzymi z Woli Krzysztoporskiej.

Z Sulejowa do Częstochowy wyruszyło 328 osób. To jedna grupa, ale za to z trzech parafii: Sulejów, Włodzimierzów i Witów. Dziś 2 dzień pielgrzymowania. Pielgrzymka, po noclegu w Rzejowicach, ruszyła w dalszą drogę. Wieczorem dotrą do Gidel, w piątek do Częstochowy, gdzie pozostaną do niedzieli. W poniedziałek powrót do Sulejowa. – Miałem to szczęście być na wszystkich pielgrzymkach od 1984 roku. Były one rożne – małe i duże, było gorąco i słonecznie lub padał deszcz i było zimno, ale zawsze towarzyszyła mam ogromna wiara i entuzjazm z możliwości pielgrzymowania do tronu Królowej Polski – powiedział Mariusz Stobiecki, kierownik pielgrzymki, a przy okazji radny powiatu piotrkowskiego.

W czwartek w drogę wyruszyli pielgrzymi z Woli Krzysztoporskiej. 142 osoby z Woli i okolicznych parafii dotrą do Częstochowy w sobotę. Pozostaną na Jasnej Górze do niedzieli, by wziąć udział w nabożeństwie NMP. W poniedziałek rano pielgrzymi wyruszą w drogę powrotną.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x