Historia regionuPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pasażerowie na gapę z Afganistanu przez Rumunię do Polski

Trzech imigrantów z Afganistanu, podróżowało w naczepie tira przewożącego sprzęt gospodarstwa domowego. Ich podróż zakończyła się podczas rozładunku w jednym z magazynów w Piotrkowie Trybunalskim. Zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

20 stycznia 2021 roku po godzinie 22:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał nietypowe zgłoszenie. – Okazało się, że na terenie jednego z magazynów w Piotrkowie Trybunalskim podczas rozładunku pracownik zauważył trzech mężczyzn innej narodowości. Jak się okazało podróżowali oni w naczepie samochodu ciężarowego – informuje asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

– Załadunek rozpoczął się 12 stycznia 2021 roku w Turcji. 20,21 i 22- letni obywatele Afganistanu swoją wyprawę najprawdopodobniej rozpoczęli w Rumunii, podczas postoju kierowcy. Chowając się za lodówkami przemierzyli wielokilometrową drogę. Ich podróż najprawdopodobniej trwała 4 lub 5 dni. Posiadali jedynie bagaże podręczne oraz niewielkie ilości wody i jedzenia. Nielegalni „turyści” swoją podróż planowali zakończyć w Niemczech. – dodaje rzeczniczka policji.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut nielegalnego przekroczenia granic. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!