Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ogromne kolejki by złożyć wniosek do PGE. Jutro ostatni dzień na załatwienie sprawy

Przez biuro PGE Obrót, każdego dnia przewija się kilkaset osób chcących złożyć oświadczenie, dzięki któremu będą mogli skorzystać ze zwiększonego limitu na tańszy prąd. Odbiorcy którzy uprawnieni są do skorzystania z limitów po zamrożonej cenie, maja czas tylko do jutra (30.06) by złożyć specjalny wniosek.

Kilka miesięcy temu podjęto decyzję o zamrożeniu cen prądu w 2023 roku dla gospodarstw domowych, na poziomie tych z ubiegłego roku. Jest jednak małe „ale”, ponieważ wprowadzone zostały limity zużycia „tańszego” prądu.

By skorzystać z tej „promocji” należy złożyć specjalny wniosek, aby to zrobić osobiście, należy odstać w kolejce nawet trzy godziny. – Ostatnio byłem świadkiem, kiedy kobieta dopiero po trzech godzinach doszła do okienka by złożyć swój wniosek – mówi napotkany przed biurem PGE mężczyzna. – Już zapomnieliśmy co znaczy stać w kolejkach przez kilka godzin, dlatego to dobra lekcja historii. No ale, kto późno przychodzi, ten sam sobie szkodzi. Można było to załatwić znacznie wcześniej. Ale o tym, że mogę skorzystać z limitu posiadając Kartę Dużej Rodziny, powiedziałem się w sumie miesiąc temu. Kartę odebrałam dopiero wczoraj, dlatego dzisiaj stoję w kolejce. Załatwiam także dokumenty mojego taty, on ma ponad 80 lat i jest z tego pokolenia, że dokumenty należy złożyć osobiście, dlatego stoję… – mówi młoda kobieta.

Wczoraj byłam tu ponad dwie godziny, dziś stałam od 7:30 aż do 10:00, ale udało się załatwić sprawę – mówi dumna kobieta.

Limity tańszego prądu przedstawiają się następująco: dla rodziny przeciętnego Kowalskiego, wynosi on 2000 kWh w skali roku. By skorzystać z ulgi, nie trzeba nic robić. Limit jednak można zwiększyć, jednak należy spełniać pewne warunki. Jakie? Wyjaśniamy.

Ceny energii na poziomie z 2022 r. będą obowiązywać, jeśli nasze roczne zużycie prądu nie przekroczy: 

  • 2 MWh (2000 kWh) dla gospodarstw domowych,
  • 2,6 MWh (2600 kWh) dla gospodarstw domowych z osobami z niepełnosprawnościami*
  • 3 MWh (3000 kWh) dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny i rolników*
  • 250 kWh dla działki w rodzinnym ogrodzie działkowym (ROD)*
  • 2 MWh (2000 kWh) w związku z budową budynku mieszkalnego jednorodzinnego*

*pod warunkiem złożenia oświadczenia 

Nie ma potrzeby, by składać oświadczenie osobiście. Warto oszczędzić czas spędzony w kolejce, na coś bardziej pożytecznego. PGE zachęca do skorzystania z innych form złożenia dokumentu niż osobiście;

  • poprzez platformę ePUAP,
  • przez aplikację mObywatel,
  • mailowo, na adres serwis@gkpge.pl,
  • w formie przesyłki w polskiej placówce pocztowej operatora pocztowego na adres PGE Obrót S.A., ulica 8-go Marca 6, 35-959 Rzeszów.

Oświadczenie odbiorcy uprawnionego do zastosowania mechanizmu ceny maksymalnej należy złożyć do swojego sprzedawcy prądu. PGE Obrót, spółka z Grupy PGE, zachęca klientów, żeby robić to poprzez specjalnie przygotowany elektroniczny formularz dostępny na stronie www.gkpge.pl/oswiadczenie-msp-i-jst.

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jak
Jak
29 czerwca, 2023 21:29

Brawo dla pana hahhah
„Załatwia papiery za 80 latka” na pewno ów pan przekroczy 2000 KW . pozdrawiam niedouczony naród. Wierzcie w propagandę

Ania
Ania
30 czerwca, 2023 18:15

Ten 80 latek nie mieszka sam tylko z rodzina skoro ma karte duzej rodziny…trzeba czytać ze zrozumieniem Panie Jak…

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!