Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Odebrali klucze do mieszkań. 15 rodzin zamieszka w nowej kamienicy przy Garncarskiej

15 rodzin odebrało klucze do nowych mieszkań na Starówce. Nowa kamienica z oficyną przy Garncarskiej wkrótce zapełni się lokatorami.

Jeszcze tylko umowa z zakładem energetycznym i można się wprowadzać. – Bardzo się cieszymy, że będziemy tu mieszkać i już nie możemy się doczekać. Nasze mieszkanie ma dwa pokoje i zlokalizowane jest na parterze. Na święta chyba nie zdążymy z przeprowadzką, ale tuż po nich na Sylwestra pewnie się wprowadzimy – mówią nowi lokatorzy. – Dwa lata czekaliśmy na klucze. Nasze mieszkanie ma około 60 metrów, czyli 3 pokoje. Okolica nam się podoba. My lubimy Stare Miasto, rynek jest super – mówi kolejna para.

– Cieszę się, że to właśnie w tym miejscu osiedli się 15 rodzin. Jeszcze niedawno trzeba było namawiać ludzi, żeby zainteresowali się Starówką, żeby z tym miejscem związali swoje losy. Dziś nie ma takich problemów, wręcz przeciwnie. Mieszkańcy Piotrkowa dopytują o taką lokalizację, czego przykładem są nie tylko te dwie kamienice, ale mieszkania przy Rynku Trybunalskim, i te które budujemy u zbiegu Jerozolimskiej i Starowarszawskiej – mówił podczas wręczania kluczy prezydent miasta Krzysztof Chojniak.

Prace trwały dwa lata, a koszt budowy wyniósł blisko 3,5 mln zł. Miasto pozyskało milion złotych dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: