Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nowy pies w szeregach piotrkowskiej policji

W piotrkowskiej komendzie służbę rozpoczął już czwarty czworonożny funkcjonariusz. Policjant na czterech łapach to „Porto”, jest 16-miesięcznym owczarkiem niemieckim. Razem ze swoim przewodnikiem na początku marca ukończył kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Zakup czworonoga został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim.

10 marca 2022 roku „Porto” wraz ze swoim przewodnikiem ukończyli specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. – Po wyszkoleniu czworonóg oraz jego przewodnik otrzymali odpowiedni atest, który pozwala na wspólne pełnienie służby. Wyszkolony specjalista z zakresu wyszukiwania śladów zapachu narkotyków już rozpoczął służbę w piotrkowskiej jednostce. „Porto” jest 16-miesięcznym owczarkiem niemieckim. Po odbyciu półrocznego szkolenia trafił do domu swojego opiekuna i wraz z nim pełni służbę. – informuje st. asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

W czwartek (17.03) odbyło się spotkanie Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim – insp. Krzysztofa Dąbrowskiego ze Starostą Powiatu Piotrkowskiego Piotrem Wojtysiakiem, który sfinansował zakup czworonożnego specjalisty. – Cieszę się, że jako powiat przyczyniliśmy się do zasilenia szeregów piotrkowskiej komendy poprzez sfinansowanie zakupu tego czworonoga. Mam nadzieję, że Porto, będzie wiernie służył w tutejszej jednostce. – powiedział starosta.

W spotkaniu wziął również udział I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim – mł. insp. Rafał Rękawiecki. Nie mogło również zabraknąć czworonożnego funkcjonariusza wraz z jego przewodnikiem st. sierż. Mateuszem Wielochem.

Podczas spotkania starosta przekazał czworonożnemu funkcjonariuszowi zapas karmy oraz obrożę.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!