Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nowe ustalenia w sprawie śmierci 3-tygodniowego Fabianka z ulicy Przemysłowej

Sekcja zwłok dziecka nie dała jednoznacznej odpowiedzi co do przyczyny śmierci niemowlaka. Wykluczyła natomiast urazy mechaniczne 3-tygodniowego Fabianka i wrodzone wady rozwojowe. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie wydała dziś kolejne oświadczenie w tej sprawie.

W toku prowadzonego śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Piotrkowie Trybunalskim dotyczącego ujawnionego w tym dniu 20 stycznia 2021r. zgonu trzytygodniowego dziecka w jednym z budynków przy ul. Przemysłowej w Piotrkowie Trybunalskim, w dniu 21 stycznia 2021r. w godzinach popołudniowych przeprowadzono sekcję zwłok dziecka, która jednak nie dała odpowiedzi jaka była przyczyna zgonu dziecka, potwierdziła jedynie brak urazów  mechanicznych oraz wad rozwojowych. Zabezpieczono materiał celem uzyskania stosownych badań histopatologicznych po uzyskaniu którego biegły będzie mógł wydać stosowną opinię.             

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w godzinach wieczornych przeprowadzono czynności procesowe z udziałem Moniki P. i Michała K. przedstawiając im zarzuty o to, że będąc osobami na których ciążył obowiązek opieki nad czwórką małoletnich dzieci (w wieku 3 tygodnie, 2 lata, 3 lata i 5 lat), poprzez sprawowanie go w stanie nietrzeźwości umyślnie narazili je na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia tj. o czyn z art. 160§2kk oraz o znęcanie się nad wyżej wymienionymi dziećmi w okresie od lipca 2020r. do 19 stycznia 2021r tj. o czyn z art. 207§1akk.

Wobec podejrzanej Moniki P. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, natomiast wobec Michała K. nie zastosowano środków, uznając, że nie zachodzi konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, ze względu na wdrożenie wobec podejrzanego wykonania kary pozbawienia wolności orzeczonej w innej sprawie, w której został on skazany za przestępstwo znęcania się nad konkubiną.

Postępowanie jest w toku, będą realizowane kolejne czynności procesowe mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia.  

Magdalena Czołnowska-Musioł
Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim

Zobacz także:

4 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!