Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Śmierć noworodka w bloku przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie

Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dziecka w jednym z bloków socjalnych przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie.

– Na tę chwilę gospodarzem śledztwa jest Prokuratura, dlatego nie mogę udzielać żadnych informacji w tej sprawie. Mogę jedynie potwierdzić, że policjanci byli na miejscu i zabezpieczali miejsce zdarzenia – mówi w rozmowie z nami asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

W tej sprawie Prokuratura Okręgowa wydała oświadczenie:

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 20 stycznia 2021r. otrzymała materiały dotyczące ujawnionego w tym dniu zgonu trzytygodniowego dziecka Fabiana K. w jednym z budynków przy ul. Przemysłowej w Piotrkowie Trybunalskim. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, wstępnie zakwalifikowane jako nieumyślne spowodowanie śmierci z art. 155 k.k.

Z poczynionych ustaleń wynika , że do zgonu dziecka doszło w nocy z 19 na 20 stycznia, kiedy to rodzice dziecka Monika P. i Michał K. o godz. 7 rano, po przebudzeniu stwierdzili, że dziecko, które spało razem z nimi, nie daje oznak życia.

Na miejsce zdarzenia zostało wezwane pogotowie oraz policja.
W toku wstępnych oględzin przeprowadzonych na miejscu zdarzenia ustalono, że na zewnętrznych powłokach ciała dziecka nie było widocznych obrażeń. Zwłoki zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Rodziców zatrzymano celem poddania ich badaniom krwi na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Przeprowadzone badania zawartości alkoholu we krwi dały wynik pozytywny u obojga rodziców- u Moniki P. 0,21 mg/l , a u Michała K. 0,27 mg/l.

Obecnie trwają czynności procesowe mające na celu ustalić przebieg i przyczyny zdarzenia, czynności związane z ewentualnym przedstawieniem komukolwiek zarzutów są uzależnione miedzy innymi od wyników sekcji zwłok dziecka.Na chwilę obecną materiał dowodowy nie pozwala na podjęcie żadnych decyzji merytorycznych w sprawie.

Magdalena Czołnowska-Musioł
Rzecznik Prasowy
Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim

4 7 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!