Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nowe mieszkania na Nowym Świecie

56 rodzin odebrało dziś (04.10) klucze do mieszkań w nowo wybudowanych blokach przy ulicy Nowy Świat. To trzeci i czwarty blok postawiony przez miasto w formule TBS na osiedlu 800-lecia. Jedno-, dwu- i trzypokojowe mieszkania o powierzchni od 36 do 72 metrów kwadratowych znajdują się w oddanych do użytku blokach przy ulicy Nowy Świat 4 i 6. – informuje Urząd Miasta.

– Duże zainteresowanie budownictwem w formule TBS pokazuje, że jest to forma bardzo potrzebna – zaznaczał podczas uroczystego przekazania kluczy do mieszkań prezydent Krzysztof Chojniak. – Życzę, aby to miejsce było dla Państwa miejscem wyjątkowym. Żeby było miejscem, do którego będziecie z radością wracać. Niech Państwo czują się tutaj dobrze – mówił prezydent i zapowiedział kolejne inwestycje w osiedle 800-lecia. – Przed nami budowa drogi Nowy Świat, co znacząco poprawi komunikację w tym rejonie miasta oraz pozwoli realizować kolejne inwestycje mieszkaniowe. Jako miasto planujemy już budowę następnych dwóch bloków na 120 mieszkań – podsumował.

Radości nie kryli również nowi lokatorzy mieszkań na „Nowym Świecie”. – Bardzo jesteśmy zadowoleni. Marzyło nam się mieszkanie w spokojnym otoczeniu – mówiła po odebraniu kluczy pani Anna, która wraz z mężem przeprowadziła się do Piotrkowa z Warszawy. – Szukaliśmy mieszkania poza stolicą. Natrafiliśmy na kilka propozycji m.in. na ofertę TBSu w Piotrkowie. Przyjechaliśmy do miasta, zobaczyliśmy, że okolica jest fajna. Jest blisko Warszawy. Poza tym w samym mieście wszędzie jest stosunkowo blisko – opisywała zalety i historię przenosin do Piotrkowa.

Inwestycja wystartowała w marcu 2020 roku. Wszystkie mieszkania są kompleksowo wyposażone i oddawane najemcom w standardzie „pod klucz”. Z najemcami ustalono też szczegóły dotyczące m.in. doboru płytek oraz paneli. Koszt inwestycji wyniósł ponad 12 mln zł.

Przypominamy, że miasto pierwsze dwa bloki w formule TBS na osiedlu 800-lecia oddało do użytku w 2017 roku. Zamieszkało w nich 67 rodzin. Równolegle swoje inwestycje mieszkaniowe prowadzą również deweloperzy w ramach “Zielonej Alei” i “Klonowej Doliny”. Całość zabudowań miejskich i prywatnych tworzy osiedle 800-lecie.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!