reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Nocny podpalacz pergoli śmietnikowych wpadł w ręce policji

Spalone 4 pergole śmietnikowe i straty łącznie na około 15 tysięcy złotych – to efekty działania podpalacza, który minionej nocy grasował w obrębie ulic Kostromska, Słowackiego, 9 Maja, Kołłątaja w Piotrkowie TRybunalskim. Piromana bardzo szybko zatrzymali piotrkowscy policjanci.

Pierwsze zgłoszenie dotarło do piotrkowskich strażaków o 1:09. kolejne o 1:13, następne o 1:24 i ostatnie o 1:37. Strażacy zadysponowali do działań w sumie 3 zastępy z JRG. W międzyczasie o zdarzeniach powiadomiona została policja.

Oficer dyżurny w rejon pożarów skierował kilka patroli. Funkcjonariusze jednego z nich zauważyli, że na widok radiowozu mężczyzna z plecakiem zaczął uciekać. Uciekinier pobiegł w okolice boiska UJK. Policjanci zaczęli z każdej strony dokładnie przeczesywać teren uczelni. Złapali mężczyznę który przebierał się w krzakach chcąc zmylić ścigających go policjantów. Piroman trafił na policyjny dołek.

Dzięki sprawnej akcji strażaków udało się zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na kolejne śmietniki i pojazdy zaparkowane w sąsiedztwie pergoli. Natomiast dzięki dobrej koordynacji policjantów, w krótkim czasie podpalacz trafił w ręce stróżów prawa.

Straty strażacy oszacowali na około 15 tysięcy złotych.

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!