GminyGrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Nielegalny tytoń znaleziony w powiecie

Piotrkowscy policjanci zabezpieczyli blisko 30 kg tytoniu oraz 1650 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar 36-letni mieszkaniec powiatu ukrywał w domu. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło ponad 30 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją piotrkowskiej komendy posiadali informację, że mieszkaniec gminy Grabica może przechowywać nielegalne wyroby tytoniowe.
– Funkcjonariusze zajęli się tą sprawą i sprawdzali każdy trop. 17 lutego 2023 roku zapukali do drzwi 36-latka. Mężczyzna w swoim domu ukrywał blisko 30 kilogramów tytoniu, który był zapakowany w torebki foliowe, a każda z nich ważyła 0,5 kilograma. W kartonowych pudełkach policjanci odnaleźli też 1650 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie ponad 30 tysięcy złotych informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Właściciel nielegalnego towaru usłyszał już zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i wysoka grzywna.


0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!