GminyWażne wiadomościWydarzenia

2 tys. litrów alkoholu i 20 tys. papierosów na terenie jednej z prywatnych posesji w powiecie piotrkowskim

Nadbużański Oddział Straży Granicznej z Chełma i Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa z Bydgoszczy zatrzymały ponad 2 tys. litrów alkoholu i 20 tys. papierosów na terenie jednej z prywatnych posesji w powiecie piotrkowskim. W ręce mundurowych wpadła instalacja do filtrowania alkoholu. Służby uchroniły Skarb Państwa przed utratą ponad 150 tys. zł.

Funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Śledczego Nadbużańskiego Oddziału SG i Służby Celno-Skarbowej z Torunia, przed kilkoma dniami w trakcie wspólnych działań na terenie województwa łódzkiego, zauważyli dwa znane im pojazdy, w stosunku do których istniało podejrzenie, iż mogą przewozić nielegalne wyroby akcyzowe. Po zatrzymaniu i przeszukaniu pojazdów okazało się, że podejrzenia mundurowych były uzasadnione. W jednym z aut, w 80 kartonach znajdowało się  2000 plastikowych butelek bez widocznych znaków akcyzy, wypełnionych bezbarwną  cieczą o silnym zapachu alkoholu.

W wyniku przeszukania posesji, z której mógł pochodzić zatrzymany towar, funkcjonariusze znaleźli kolejne kartony z bezbarwną cieczą, instalację do filtrowania, pompy do przelewania, pojemniki typu mauser, plastikowe korki i butelki oraz kartony do pakowania butelek. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkoholomierzem losowo otwartych butelek potwierdziło, że znajduje się w nich alkohol o stężeniu ok. 86 %. Przeszukanie garażu należącego do jednego z zatrzymanych mężczyzn, pozwoliło dodatkowo na wykrycie 20 tys. szt. papierosów bez znaków akcyzy.

Nielegalny spirytus i papierosy nie trafią już na czarny rynek. Gdyby tak się stało, budżet państwa straciłby ponad 150 tys. złotych z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego. Wszystkie nielegalne towary zostały zabezpieczone jako dowody w sprawie. Postępowanie prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu. Dwóm mieszkańcom Łodzi, zatrzymanym do sprawy, postawiono już zarzuty paserstwa akcyzowego i nielegalnego odkażania alkoholu. Czyny te są zagrożone karą grzywny, karą pozbawienia wolności albo obu tymi karami łącznie.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!