CzarnocinWażne wiadomościWydarzenia

Nielegalne papierosy w Czarnocinie. Zarzuty usłyszały 3 osoby

Łódzcy policjanci razem z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli prawie 25 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Trzy osoby usłyszały zarzuty. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej pojawili się na jednej z posesji w Czarnocinie. Zauważyli, że trzech mężczyzn z samochodu zaparkowanego na posesji wnosi do budynku gospodarczego kartony. Jak się okazało, w kartonach były papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz puste opakowania do papierosów. Na posesji znajdowały się samochody osobowe, w których policjanci odnaleźli 2500 sztuk paczek papierosów z białoruską banderolą.

U jednego z mężczyzn policjanci zabezpieczyli 1390 złotych w gotówce. Na miejscu pracowali też piotrkowscy policjanci. W trakcie przeszukania łącznie zabezpieczono ponad 25 tysięcy papierosów, 152 kartony do pakowania papierosów oraz maszynę do pakowania.

Wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wynosi ponad 165 tysięcy złotych. Ciąży na na nim podatek akcyzowy w wysokości ponad 200 tysięcy złotych. Trzech mieszkańców powiatu piotrkowskiego w wieku 35, 41 i 68 lat usłyszało zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!