RozprzaWydarzenia

Niedzielne ćwiczenia nad Zalewem Cieszanowickim – ZDJĘCIA

Ćwiczenia służb ratowniczych odbyły się w minioną niedzielę nad Zalewem Cieszanowickim. Zorganizowała je jednostka OSP z Rozprzy. Ratownicy ćwiczyli sposoby podejmowania poszkodowanych z wody oraz współpracę służb podczas poszukiwań osób w lesie.

Ćwiczenia podzielono na trzy etapy. Pierwszy, zaprezentowany był przez piotrkowski WOPR. Scenariusz zakładał wyciągnięcie z wody topiącej się osoby. Ratownicy przy użyciu skutera wodnego oraz platformy zaprezentowali jak wygląda akcja ratunkowa. Drugi etap to “działka” strażaków z Rozprzy. Druhowie musieli wyłowić z wody topiących się wędkarzy. Mężczyźni wpadli bowiem do wody po tym, jak ich łódź przewróciła się na środku akwenu. Była to także okazja, do przetestowania nowej motorówki, którą strażacy zakupili w zeszłym roku. Scenariusz trzeciego etapu przewidywał poszukiwanie przez policjantów osoby zaginionej w lesie przy zalewie cieszanowickim. Mundurowi wezwali do pomocy strażaków z OSP Rozprza i OSP Przygłów, Straż Leśną oraz zespół policyjny z psem tropiącym.

Na zakończenie ćwiczeń odbyło się wspólne morsowanie pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów ze szkoły przetrwania oraz ratowników WOPR.

W ćwiczeniach wzięli udział: OSP Rozprza, OSP Przygłów, Policja, Straż Leśna, WOPR Piotrków, LifeTrip – Warszawska Szkoła Przetrwania – Survival & Bushcraft, Centrum monitoringu i ostrzeżeń pogodowych – Bełchatów oraz licznie przybyli mieszkańcy.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!