Niebezpieczne krzaki

Views: 284

Zasłaniają widoczność kierowcom, w konsekwencji czego może dojść do tragedii. Na rozrośnięte krzewy w okolicy niektórych piotrkowskich skrzyżowań, zwraca uwagę radny Jan Dziemdziora. Według niego, przez zaniedbanie służb miejskich może dojść do wypadku.

„W ostatnich dniach otrzymałem wiele sygnałów od mieszkańców na temat pielęgnacji krzewów rosnących w pasach drogowych, których bujny wzrost powoduje ograniczenia widoczności co tworzy zagrożenia dla uczestników ruchu drogowego. Podobne zagrożenia stwarzają odrosty z pni drzew i odziomków. Również zwisające gałęzie utrudniają jazdę po ścieżkach rowerowych, bądź swobodne poruszanie się osób pieszych na chodnikach” – pisze w swojej interpelacji radny Dziemdziora, i wymienia miejsca, które jego zdaniem są wyjątkowo niebezpieczne:

Wyjazd z ul. Pasaż Rudowskiego na al. 3 Maja.

Wyjazd z ul. Pawłowskiej na rondo, a wcześniej przejazd przez ścieżkę rowerową.
Wyjazd z ul. Krakowskie Przedmieście na al. Kopernika.
Północno – zachodnia część skrzyżowania al. Armii Krajowej z al. Sikorskiego.
Ścieżka rowerowa na odcinku od wiaduktu PKP do ul. Sienkiewicza.
Odrosty z odziomka przy ul. POW.
Odrosty z pni drzew i niepielęgnowany żywopłot przy wyjeździe z parkingów przy obu przychodniach zdrowia funkcjonujących przy ul. Dmowskiego.
Odrosty z pnia drzewa przy ul. Narutowicza przy wyjeździe z ul. Zjazdowej.

„W tym stanie rzeczy wnoszę o dokonanie przeglądu tego stanu na terenie całego miasta i usunięcie występujących zagrożeń i utrudnień” – dodaje Jan Dziemdziora.

A waszym zdaniem które miejsca w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim wymagają interwencji? Wysyłajcie zdjęcia na naszym profilu facebookowym lub za pomocą poczty elektronicznej redakcja@piotrkowski24.pl


Foto: Jan Dziemdziora

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *