Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Remont Roosevelta. Miasto poprowadziło objazd drogą, którą nie da się poruszać! FILM, ZDJĘCIA

Od kilku miesięcy trwa remont fragmentu ulicy Roosevelta od Wroniej do granic miasta. Drogowcy kilka dni temu ponownie w tym miejscu wprowadzili ruch wahadłowy. Od środy (14.02) zablokowany jest dodatkowo wjazd i zjazd w i z ulicy Granicznej. Mieszkańcy zmuszeni są do korzystania z objazdów. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że po Granicznej prowadzącej do Świerkowej, nie da się poruszać.

W środę zbulwersowani mieszkańcy ulicy Granicznej spotkali się z dziennikarzami. Opowiedzieli o swoich kłopotach z poruszaniem się objazdem.

– Jechałam objazdem, ale nie da się tamtędy przejechać. Można sobie koła poobrywać. Jest tragicznie. Dziura na dziurze, nawet nie ma jak tego ominąć. Najgorszy fragmenty jest na wysokości lasu – mówi mieszkanka ulicy Granicznej. – Nikt nas też nie poinformował o zamknięciu wjazdu z Granicznej na Roosevelta. Rano odwoziłem wnuczkę, to musiałam się wracać – dodaje.

Mieszkańcy zwracają uwagę także na to, że zabrakło oznakowania o objazdach.

– Jechałam ulicą Roosevelta, dojechałam do Granicznej i dopiero wtedy okazało się, że nie można wjechać. Musiałem jechać przez Bujny a potem przez las, a tamtędy nie da się przejechać – mówi kolejna mieszkanka. – Ten objazd to jest jakaś masakra. Podatki płacimy tak jak wszyscy mieszkańcy, A nikt o nas nie myśli, nikt! Nasza Graniczna to jest ulica zapomniana od lat – skarży się kobieta.

– Jak mamy po tej drodze się poruszać? Tam są takie wyrwy, że nie da się jechać – mówi zdenerwowana kobieta. – Nikt nie mówi, żeby nie remontowali drogi, bo było to potrzebne, ale chcemy normalnie dojeżdżać do domu. Za komuny była lepsza droga jak teraz! – mówi.

– A co, jeśli trzeba będzie wezwać pogotowie? Przecież oni tamtędy nie przyjadą. Wystarczyłoby pewnie wysypać parę wywrotek kruszywa i dałoby się tamtędy jechać – mówi starszy mężczyzna.

Mieszkańcy wnosili także by udrożnić ulicę Sikorek, która teoretycznie łączy ulicę Graniczną z ulicą Wronią. Mówimy teoretycznie, bo ta ulica jest na mapach, ale w rzeczywistości zarośnięta jest chaszczami i żaden samochód tamtędy nie przejedzie.

– Prosiliśmy prezydenta, żeby znalazł pieniądze na tę ulicę. Mielibyśmy piękny dojazd z Granicznej do Wroniej. Wronią można by przeciąć do 18 stycznia i jesteśmy już w mieście. To bardzo ułatwiłoby nam życie, ale okazuje się że nie ma pieniędzy na tę inwestycję.

Prawdopodobnie gigantyczne niezadowolenie mieszkańców ulicy Granicznej dotarło do piotrkowskich urzędników, bo jak zapowiedział dziś w rozmowie z Piotrkowskim24 Karol Sokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, stan drogi ma być poprawiony.

– W dniu dzisiejszym rozpoczęły się prace, które pozwolą zabezpieczyć na tyle tę drogę, żeby mieszkańcy albo inne osoby z niej korzystające, mogły to zrobić w miarę sprawnie. Uprzedzam jednak, że w tych warunkach pogodowych jakie są, dopóki ta droga w miarę nie wyschnie, te prace nie będą zrobione w taki sposób, który wszyscy oczekują, ale zabezpieczymy ją tak, żeby mieszkańcy mogli w miarę bezpiecznie po tej drodze się poruszać – zapowiedział dyrektor ZDIUM.

3.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wolker
Wolker
16 lutego, 2024 10:08

Pokazaliście tylko część drogi. Pojedźcie dalej tam jest dużo gorzej. Graniczna Anię kończy się przy lesie tylko dużo dalej. Przy dalszych domach droga wygląda sto razy gorzej.

Imię
Imię
Reply to  Wolker
17 lutego, 2024 09:41

uuu.. komentując opierałem się na zdjęciach

Imię
Imię
17 lutego, 2024 09:39

Dziury są lepsze od fotoradarów i progów spowalniających. Raz nie mamy wypadków spowodowanych nadmierną prędkością, dwa duża oszczędność materiału i wynagrodzenia dla ekip remontowych. Poza tym ludzie w ostatnich latach stali się jacyś narzekający, roszczeniowi, delikatni i to nie młodzi a całkiem dojrzali. A jak będzie wojna i nie bedzie drogi wogóle, komu będą narzekać?? Nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się.. Miałeś .. złoty róg.

Polecamy

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!