Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Niebawem zamknięcie Wierzejskiej

Zgodnie z harmonogramem przebiegają prace przy budowie ronda na ulicy Wierzejskiej wraz z budową drogi w kierunku kąpieliska „Słoneczko” oraz zjazdem na ulicę Miast Partnerskich. – informuje magistrat.

–  W rejonie nowo powstającego ronda położono już wodociąg i kanalizację deszczową, wylano fundamenty pod słupy oświetleniowe oraz zamontowano specjalne przejście dla płazów, aby nie zakłócić ich naturalnych tras wędrówek – informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów. Ponadto wykonano już podbudowę pod ścieżkę rowerową, biegnącą wzdłuż ul. Wierzejskiej. – W najbliższym czasie kierowcy powinni liczyć się z zamknięciem drogi dla ruchu na wysokości prowadzonych prac. Nastąpi to niezwłocznie po tym, jak do ruchu oddane zostaną wszystkie remontowane pasy obu jezdni na ulicy Sulejowskiej – zapowiadają urzędnicy.

Przypominamy, że inwestycję podzielono na dwa etapy. Pierwszy obejmuje przebudowę ul. Wierzejskiej wraz z budową ronda (za wiaduktem jadąc w stronę Koła). Natomiast drugi etap to budowa dwóch dróg. Jedna z nich poprowadzi w okolice „Słoneczka” i zakończona będzie parkingiem na około 100 aut. Druga, to łącznik powstałej drogi z ul. Miast Partnerskich. Zakres przewiduje także ułożenie chodnika z kostki betonowej oraz ścieżki rowerowej. Powstaną także zatoki autobusowe, a wzdłuż staną energooszczędne latarnie z oprawami LED.

Koszt inwestycji to blisko 14 mln zł (13 988 997,64 zł). Praktycznie cała suma będzie pochodzić z budżetu miasta. 950 tys. zł (czyli ok. 7%) stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – czytamy w komunikacie.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
26 października, 2021 21:22

A nie można zrobić bez zamykania, tylko ruch wahadlowy? Co za dzbany!

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!