Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Na Roosevelta wróciło wahadło

Na ul. Roosevelta powrócił ruch wahadłowy. To za sprawą wznowienia prac na modernizowanym odcinku drogi.

Pod koniec ubiegłego roku wstrzymano przebudowę ulicy Roosevelta, na odcinku od ulicy Wroniej do granic miasta, ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Wraz ze wstrzymaniem prac z remontowanego odcinka usunięto sygnalizację, która sterowała ruchem wahadłowym. Był to efekt nie tylko panujących, a także prognozowanych, warunków atmosferycznych, ale również faktu, że zaawansowanie znacząco wyprzedzało założony harmonogram prac.

W miniony czwartek na modernizowany odcinek drogi powrócił ruch wahadłowy. Na placu budowy działają już brukarze, a niebawem rozpoczną się dalsze prace drogowe. Dotychczas wykonano wszystkie prace przy budowie i wymianie mediów, a na połowie modernizowanego odcinka udrożniono rowy odwadniające oraz wykonano jezdnię, zjazdy do posesji, zatoki autobusowe, chodnik i asfaltową ścieżkę rowerową. Prace obecnie skupiają się na pozostałym fragmencie ulicy bliżej granic miasta. Wschodni pas ruchu jest już praktycznie wykonany. Drogowcy teraz zajmą się budową od podstaw zachodniego pasa ruchu oraz ułożeniem chodnika i ścieżki rowerowej oraz przebudową rowów odwadniających.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie. Zgodnie z zapisami umowy prace tego etapu powinny zakończyć się w maju 2024 roku. Jednak wykonawca zakłada, że ten odcinek odda do użytkowania zdecydowanie wcześniej.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!