Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Remont fragmentu Roosevelta nabiera tempa

Na modernizowanej ul. Roosevelta trwają intensywne prace drogowe. Na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta, po wschodniej stronie drogi, ułożono już pierwsze warstwy masy bitumicznej – informuje magistrat.

Modernizacja ul. Roosevelta to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych inwestycji. Kompleksowy remont przejdą dwa odcinki. Pierwszy – aktualnie wykonywany – fragment od ul. Wroniej do granic miasta i drugi od ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Towarowej.

Prace pierwszego etapu w pierwszej kolejności polegały na wymianie kanalizacji deszczowej, wodociągu i przyłączy sanitarnych. – Aktualnie na remontowanym odcinku wykonywane są prace drogowe. Po wschodniej stronie jezdni ułożyliśmy pierwsze warstwy asfaltu. W tym tygodniu prace przeniosą się na drugą stronę jezdni. Równolegle będą wykonywane prace brukarskie – informują pracownicy Biura Rozwoju Miasta i Inwestycji oraz przypominają: – Na remontowanym fragmencie ulicy w dalszym ciągu obowiązuje ruch wahadłowy przez 24 godziny na dobę. Częściowo zamknięte dla ruchu jest również skrzyżowanie Roosevelta/Wronia.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie, jak ustawiono w rejonie prowadzonych prac.

Drugi odcinek ulicy Roosevelta, od ronda Żołnierzy Wyklętych do ul. Towarowej, jest wykonywany w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Aktualnie firma przygotowuje wszelką dokumentację potrzebną do rozpoczęcia prac. Na tym fragmencie ma zostać wykonany ciąg pieszo-rowerowy po stronie południowej, chodnik po stronie północnej, zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne oraz nawierzchnia jezdni. Wcześniej prace dotkną przebudowy infrastruktury podziemnej.

Całkowity koszt wykonania ww. dwóch etapów wynosi blisko 22,5 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Miasto na realizację inwestycji pozyskało dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład”.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
7 października, 2023 00:15

Przez 1,5 miesiąca zrobili ok. 1/4, czyli 25% planowanego odcinka. Raczej przed zimą nie zdążą.
A zatoki przystankowe na ulicy, którą kursuje 1 linia autobusowa mająca w ciągu doby maksymalnie 14 (słownie: CZTERNAŚCIE) kursów, czyli średnio mniej niż 1 na godzinę to mistrzostwo świata!

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!