Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Od dziś nowa organizacja ruchu na Roosevelta

Przebudowa ul. Roosevelta wchodzi w kolejny etap. Dziś powinny rozpocząć się prace drogowe na odcinku od ul. Wroniej do granic miasta.

Modernizacja ul. Roosevelta to jedna z największych drogowych inwestycji, jakie rozpoczęły się w 2023 roku. Kompleksowy remont przejdą dwa odcinki. Pierwszy – aktualnie wykonywany – fragment od ul. Wroniej do granic miasta wchodzi w kolejny etap. Aktualnie skupiają się na tym, co na co dzień nie jest widoczne dla oka, a wymaga kosztownych i długotrwałych prac, czyli przy budowie podziemnych sieci. Budowana jest kanalizacja deszczowa, wykonujemy przyłącza sieci sanitarnej i wodociągowej oraz likwidujemy wszelkie kolizje. Zaawansowanie prac przy budowie „uzbrojenia” oceniane jest na 70%.

– Od poniedziałku rozpoczynamy już prace drogowe. Wymaga to zmiany tymczasowej organizacji ruchu. Dotychczas, na pewnym fragmencie jezdni, ruch wahadłowy obowiązywał na czas trwania robót w ciągu dnia. Od dziś (28.08) od godz. 6.00 ruch wahadłowy wydłuży się aż do skrzyżowania z ul. Wronią i będzie obowiązywała przez 24 godziny na dobę – opisują pracownicy ZDiUM i dodają, że częściowo zamknięte dla ruchu zostanie również skrzyżowanie Roosevelta/Wronia. – Taka organizacja będzie obowiązywała przez około 3 miesiące – informują.

Zamknięcie spowoduje również zmianę w funkcjonowaniu autobusu MZK linii 5.

Wszystkie kursy linii 5 z ul. Wolborskiej, Rakowskiej i Meszcz zostaną skrócone do pętli przy ul. Wroniej. Autobusy do pętli przy ul. Wroniej, od przystanku Dmowskiego Osiedle kursować będą ul. 18 stycznia (z pominięciem ul. Żelaznej i Roosevelta). W celu umożliwienia pasażerom dojazdu do ul. Granicznej i Bujen, kursować będzie dodatkowy autobus linii 5 na odcinku Dmowskiego Osiedle – Graniczna/Bujny.

Trasa przejazdu przebiegać będzie ul. Dmowskiego, Żelazną i Roosevelta (z pominięciem ul. Wroniej).
– W rozkładzie jazdy linii 5 oznaczone zostaną kursy skomunikowane z dodatkowym autobusem, który będzie oczekiwał na przyjazd autobusu linii 5 z centrum miasta. Pasażerowie podróżujący do ul. Granicznej lub Bujen będą przesiadać się do dodatkowego autobusu na przystanku „Dmowskiego Osiedle”, natomiast pasażerowie udający się do ul. Wroniej kontynuować będą podróż bez przesiadki – opisują pracownicy ZDiUM

Z Bujen lub z ul. Granicznej będzie można dojechać do przystanku Dmowskiego Osiedle, a kontynuować podróż będzie można autobusami linii: 2456 lub 9.

Do końca wakacji (do 31 sierpnia br.) realizowane będą następujące kursy do ul. Granicznej (odjazdy z przystanku „Dmowskiego Osiedle”): 7:03, 8:30, 13:50, 14:30, 15:50, 16:30 oraz z ul. Granicznej: 6:17, 7:17, 8:52, 14:12, 15:12, 16:12.

Kursy realizowane do ul. Granicznej i Bujen zostaną oznaczone w rozkładzie jazdy, który zostanie umieszczony na stronie ZDiUM od 23 sierpnia.

Całkowity koszt wykonania ww. dwóch etapów wynosi blisko 22,5 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum piotrkowskich firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Miasto na realizację inwestycji pozyskało dofinansowanie z rządowego programu „Polski Ład”.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!