reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

W środę zamkną Wierzejską

Jak informuje piotrkowski magistrat, w środę 3 listopada zamknięta dla ruchu samochodowego zostanie ulica Wierzejska, na wysokości aktualnie prowadzonej budowy ronda. Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie i wytyczone objazdy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przed nami zamknięcie ulicy Wierzejskiej. – Od 3 listopada zostanie zamknięta ulica Wierzejska na odcinku od drogi dojazdowej do kąpieliska „Słoneczko” do wiaduktu drogowego nad ul. Miast Partnerskich. Zamknięcie jest konieczne, ponieważ obecny ślad ulicy Wierzejskiej częściowo wchodzi w nowo budowane rondo, a drogowcy zaczynają już pracy przy jego budowie.

– Do tej pory prace skupiały się poza pasem drogowym. Położono wodociąg i kanalizację deszczową, wylano fundamenty pod słupy oświetleniowe oraz zamontowano specjalne przejście dla płazów, aby nie zakłócić ich naturalnych tras wędrówek – informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów. Ponadto wykonano już podbudowę pod ścieżkę rowerową, biegnącą wzdłuż ul. Wierzejskiej.

Przypominamy, że inwestycję podzielono na dwa etapy. Pierwszy obejmuje przebudowę ul. Wierzejskiej wraz z budową ronda (za wiaduktem jadąc w stronę Koła). Natomiast drugi etap to budowa dwóch dróg. Jedna z nich poprowadzi w okolice „Słoneczka” i zakończona będzie parkingiem na około 100 aut. Druga, to łącznik powstałej drogi z ul. Miast Partnerskich. Zakres przewiduje także ułożenie chodnika z kostki betonowej oraz ścieżki rowerowej. Powstaną także zatoki autobusowe, a wzdłuż staną energooszczędne latarnie z oprawami LED.

Koszt inwestycji to blisko 14 mln zł (13 988 997,64 zł). Praktycznie cała suma będzie pochodzić z budżetu miasta. 950 tys. zł (czyli ok. 7%) stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata
Małgorzata
2 listopada, 2021 17:48

Czy ktoś wie jak długo potrwa przebudowa i do kiedy planowane jest zamknięcie ulicy Wierzejskiej?

Piotrkowianin
Piotrkowianin
Reply to  Małgorzata
3 listopada, 2021 19:40

Tego nie wiedzą nawet „fahofcy” z UM.

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!