Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Nauka samobadania piersi w PCMD

Członkinie Piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek „Kamilki” zorganizowały spotkanie w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka. Warsztaty „Pamiętajmy, jak ważna jest profilaktyka raka piersi” miały charakter akcji profilaktycznej, podkreślającej jak ważne jest wykonywanie regularnych badań  w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi.


Panie z Piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek „Kamilki” opowiedziały o osobistych i wzruszających historiach dotyczących własnego zmagania się z ciężką choroba, jaką jest rak piersi. Podzieliły się z uczestniczkami spotkania swoimi spostrzeżeniami, udzieliły wielu bardzo przydatnych rad dotyczących samej profilaktyki, wskazując, że jest ona ważna, jak nie najważniejsza z punktu widzenia naszego życia i zdrowia.

Ze strony PCMD wydarzenie pod względem merytorycznym oraz organizacyjnym zostało wsparte przez personel medyczny z Oddziału Położniczo – Ginekologicznego.

W Polsce rak piersi uznawany jest za najczęstszy kobiecy nowotwór złośliwy i za główną przyczynę zgonów kobiet. Dlatego, drogie Panie, badajcie się, wykonując:

  • samokontrolę piersi,
  • USG piersi,
  • czy mammografię
0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!