GminyMoszczenicaWażne wiadomościWydarzenia

Amazonki pomaszerowały by promować walkę z rakiem piersi

26 maja Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek „Kamilki” włączyły się w ogólnopolską akcję profilaktyki Rak Piersi pn. „Badamy nie tylko mamy”.

W Michałowie (w gminie Moszczenica) kilkadziesiąt osób spotkało się, aby promować badania profilaktyczne raka piersi. Do dyspozycji uczestników wydarzenia dostępny był psychoonkolog, rehabilitanci oraz dietetycy, którzy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące zdrowego trybu życia.

Jednym z punktów imprezy był spacer „z kijkami” po pobliskim lesie moszczenickim. Podczas piątkowego spotkania, przedstawiciele Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim promowali bezpłatną Rehabilitację Onkologiczną dla mieszkańców województwa łódzkiego, a do dyspozycji uczestników była rehabilitantka i dietetyk, odpowiedzialne za realizację programu.

– Ogólnopolska Akcja Profilaktyczna #BadamyNieTylkoMamy zawitała także do naszego Michałowa. Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek „Kamilki” zorganizowało konsultacje profilaktyczne, pokazy na fantomach oraz marsz po moszczenickim lesie – zagwarantowały też jak zawsze przemiłą, wręcz rodzinną atmosferę. Dziękuję za Wasz wielki wkład w profilaktykę raka piersi i ratowanie tego, co mamy najcenniejsze – zdrowia oraz życia – napisał w mediach społecznościowych starosta Piotr Wojtysiak.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!