Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Jubileusz piotrkowskich Kamilek

Jubileusz 15-lecia świętowało Piotrkowskie Stowarzyszenie Amazonek „Kamilki”. Uroczystości zorganizowano w Mediatece 800-lecia.

– Tak, tak to już 15 lat, jak działamy na terenie miasta i powiatu na rzecz kobiet po chorobie nowotworowej piersi, a także w dziedzinie profilaktyki. To był piękny jubileusz, który mogłyśmy świętować w piotrkowskiej Mediatece – napisały na swoim profilu Facebookowym piotrkowskie Amazonki.

Jubileusz 15-lecia rozpoczął się od nietuzinkowego koncertu w wykonaniu zespołu BezNut. Następnie Violetta Pabisiak, prezes stowarzyszenia przybliżyła historię działalności Piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek „Kamilki”.
– Jak zakładałyśmy stowarzyszenie, 15 lat temu, nie było takiej organizacji w Piotrkowie. Jesteśmy po to, aby sobie wzajemnie pomagać. Zrzeszamy kobiety, które przeszły chorobę nowotworową. Na tym pierwszym etapie uczymy się pewnych rzeczy i wspieramy. Jednak nie działamy tylko w obrębie naszych członkiń. Z profilaktyką wychodzimy też do miasta oraz powiatu. To bardzo ważne, żeby w każdym wieku się badać. Niezależnie od tego, czy mamy 18 czy 70 lat – mówiła Violetta Pabisiak, która podczas uroczystości została uhonorowana Rubinowym Łukiem przez Federację Stowarzyszeń Amazonek za działalność na rzecz kobiet po chorobie nowotworowej piersi w klubie i w lokalnym środowisku.

Z okazji urodzin nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu, który Pani prezes pokroiła wspólnie z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem. – Za szlachetną aktywność należy się Paniom wielki szacunek oraz uznanie. Gratuluję pięknego jubileuszu i dziękuję za niesienie wsparcia oraz pomocy kobietom ciężko doświadczonym przez los – mówił prezydent Krzysztof Chojniak.

Uczestnicy spotkania mogli też obejrzeć wystawę fotografii amazonek, która jest prezentowana w holu Mediateki. Będzie ona dostępna dla zwiedzających do 28 października.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!