Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Narkotykowe trio w rękach policji

Piotrkowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy byli związani z procederem narkotykowym. Dwóch z nich usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, a trzeci zarzut ich udostępniania. Wkrótce o losie przestępczego trio zdecyduje sąd.

W niedzielę, 25 lipca 2021 roku piotrkowscy wywiadowcy na terenie miasta zatrzymali do kontroli seata, w którym znajdowali się dwaj mężczyźni. Zarówno pasażer jak i kierowca na widok funkcjonariuszy zaczęli się nerwowo zachowywać. – 26-latek podczas kontroli upuścił na wycieraczkę woreczek foliowy z zawartością proszku, twierdząc że nie należy on do niego. Drugi z mężczyzn, 23-latek tuż przed zatrzymaniem wyrzucił z pojazdu woreczek foliowy z zawartością białego proszku, który mundurowi odnaleźli. Podczas sprawdzenia, okazało się że 26-latek posiadał jeszcze 4 woreczki, w których znajdowały się zabronione substancje. Zawartość torebek sprawdzono testerem narkotykowym, wstępne badania wykazały że jest to metamfetamina o łącznej wadze ponad 6 gramów. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. 23 i 26-latek usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, a o ich dalszym losie wkrótce zdecyduje sąd. – informuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Funkcjonariusze w związku z tą sprawą podjęli kolejne działania. Dzięki determinacji i dokładnej analizie zebranych informacji, wytypowali osobę, która zajmowała się udostępnianiem środków odurzających. Mundurowi szybko dotarli do miejsca zamieszkania 44-letniego piotrkowianina. – Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Wobec niego prokurator zastosował dozór policyjny, a wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia. – dodaje rzeczniczka policji.

Przestępstwo udostępniania narkotyków zagrożone jest natomiast karą do 10 lat pozbawienia wolności.

3.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!