GminySulejówWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Nad Zalewem Sulejowskim będzie bezpieczniej!

Turyści wypoczywający nad Zalewem Sulejowskim, będą bezpieczniejsi. Policjantów i ratowników WOPR będzie więcej. Porozumienie dotyczące wsparcia patroli ponadnormatywnych zostało podpisane w piątek w Barkowicach Mokrych nad Zalewem Sulejowskim. Dokumenty parafowali przedstawiciele starostwa powiatowego, oraz gmin: Sulejów i Wolbórz.

– Podpisaliśmy umowę zarówno z Komendą Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim na finansowanie patroli ponadnormatywnych, jak i z ratownikami WOPR. Jest dodatkowa policyjna łódź motorowa, są także funkcjonariusze. Wierzę, że to zabezpieczenie będzie tradycyjnie na najwyższym poziomie. Wspieramy także Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Finanse będą przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą. Troska o bezpieczeństwo mieszkańców ziemi piotrkowskiej, ale i przybywających tutaj turystów, jest dla nas bardzo ważne, dlatego takie patrole wspieramy już kolejny raz – powiedział w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak.

Powiat Piotrkowski dla policji przekazuje 8400 złotych, a dla WOPR 9000.
Miasto i Gmina Wolbórz wesprze policję kwotą 5 000 a WOPR 4 000.
Miasto i Gmina Sulejów przekaże dla policji 4200 złotych.

Dzięki funduszom przekazanym przez samorządy, policjanci i ratownicy WOPR będą czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą od 15 czerwca do 15 września tego roku.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: