reklama
GminySulejówWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Nad Zalewem Sulejowskim będzie bezpieczniej. Jest wsparcie finansowe samorządów

Porozumienie dotyczące finansowania patroli ponadnormatywnych policji i WOPR zostało podpisane w poniedziałek (15.06) Barkowicach Mokrych. Wsparcie finansowe zadeklarowały władze Powiatu Piotrkowskiego, Miasta i Gminy Wolbórz, a także samorząd Sulejowa.

– Przekazujemy dziś kwotę 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem na poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim. Troska o bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Piotrkowskiej, ale i nie tylko, jest dla nas celem bardzo ważnym, dlatego takie patrole wspieramy już kolejny rok z rzędu – powiedział w rozmowie z nami starosta Piotr Wojtysiak. – Nasze wsparcie otrzymują zarówno funkcjonariusze policji jak i ratownicy WOPR – dodał starosta.

Porozumienie między Komendą Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Starostwem Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim i władzami miast Wolbórz i Sulejów, przewiduje wspólne działanie służb na wodach i terenach przywodnych Zalewu Sulejowskiego. Służby pełnione będą zarówno na zbiorniku wodnym – przez wyspecjalizowanych w tym zakresie policjantów i ratowników WOPR – jak i na terenie wokół zalewu. Dzięki funduszom przekazanym przez samorządy, od poniedziałku 22 czerwca stróże prawa będą czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą. Posterunki działać będą do 15 września.

W ramach podpisanego dziś porozumienia, Powiat Piotrkowski przekazuje 10 tysięcy złotych, samorząd Wolborza przekazał 5 tysięcy złotych (3 tys. dla WOPR i 2 tys. dla policji), a Sulejowa 4 tysiące złotych. Dodatkowo starosta przekazał policjantom i ratownikom WOPR płyny dezynfekujące które zapewne przydadzą się w codziennej służbie.

– Bezpieczeństwo nad wodą w sezonie letnim jest dla nas bardzo ważne. Stawiamy na turystykę w Gminie Wolbórz, odwiedza nas przecież mnóstwo gości z całej Polski, chcemy aby czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego zawsze pomagamy finansowo służbom obecnym nad wodą Policji i WOPR. – powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.

Porozumienie podpisali: starosta Piotr Wojtysiak, wicestarosta Dariusz Magacz, zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł.insp. Jacek Rzepkowski, Prezes Rejonowy WOPR Leszek Ciechanowski, burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski a także burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!