RozprzaWydarzenia

Na rowerze śladami przeszłości do niepodległości

Źródło: UG Rozprza

Niewiele ponad 34 kilometrów liczyła trasa rajdu rowerowego „Śladami walk na odcinku Rozprza – Borowska Góra we wrześniu 1939”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Euroaktywni. Na wycieczkę w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wybrało się ponad 100 osób.

Punktem specjalnym rajdu była prezentacja umundurowania oraz wyposażenia wojska polskiego z września 1939 roku. Pokaz wraz z przedstawieniem przebiegu bitwy na odcinku Góra Borowska-Rozprza, przedstawił Łukasz Politański oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej 84 Pułku Strzelców Poleskich z Bełchatowa.
Na koniec oczywiście nie zabrakło tradycyjnego ogniska, pieczenia kiełbasek oraz przejażdżek bryczką w Stadninie „Qando” w Jeżowie. Nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu oraz nagrodę specjalną wręczył wójt gminy Rozprza, Janusz Jędrzejczyk, który objął honorowy patronat nad rajdem.

Organizatorzy składają specjalne podziękowania dla strażaków z OSP Wola Krzysztoporska, OSP Łazy Duże oraz OSP Niechcice za zabezpieczenie rajdu.

Zadanie było współfinansowane z dotacji na realizację zadania publicznego zleconego przez powiat piotrkowski.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!