Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Na Broniewskiego będą nowe bloki

56 mieszkań znajdzie się w kolejnych dwóch blokach, jakie miasto wybuduje przy ul. Broniewskiego. Tym samym na osiedlu 800-lecia będziemy mieć już 4 bloki TBS. A na tym nie koniec.

Dwa czterokondygnacyjne budynki staną nieopodal wybudowanych w 2017 bloków, w których zamieszkało 67 rodzin. W pierwszym obiekcie zaprojektowano 22 mieszkania, a w drugim 34. Mieszkania zostaną wykończone „pod klucz”, a szczegóły związane z doborem płytek, paneli i innych elementów będą ustalane z przyszłymi najemcami.
– Nabór na mieszkania rozpoczniemy kiedy zakończy się procedura przetargowa i będziemy mieli podpisaną umowę z wykonawcą – informuje Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

W TBS ogłoszono już przetarg na wykonanie inwestycji. Oprócz budowy samych bloków wykonane zostaną wszystkie instalacje. Zaplanowano także wykonanie wewnętrznego układu komunikacyjnego tj.: dróg wewnętrznych, parkingów oraz chodników. Teren zostanie oświetlony i ogrodzony. Oferty w przetargu można składać do 7 lutego, a wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał 17 miesięcy od daty podpisania umowy.

Na tym plany inwestycyjne w rejonie ul. Broniewskiego się nie kończą. Miasto przekazało już TBS kolejną działkę pod budowę nowych mieszkań. Powstaną na niej dwa bloki. Równocześnie na osiedlu 800-lecia swoje inwestycje prowadzą prywatni deweloperzy.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close