Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Morderstwo w kamienicy przy 3 Maja

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa do którego doszło w nocy z 10 na 11 listopada w kamienicy przy alei 3 Maja w Piotrkowie. Do aresztu trafiła jedna osoba.

– Śledztwo prowadzone jest przeciwko Iwonie B., której przestawiono zarzut o to że w nocy z 10 na 11 listopada 2023 roku w Piotrkowie Trybunalskim, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Marcina O., zadała pokrzywdzonemu jedno uderzenie nożem w klatkę piersiową powodując u niego ranę kłutą w okolicy serca, w wyniku której Marcin O. poniósł śmierć na miejscu zdarzenia, tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k. – informuje w komunikacie prok. Magdalena Czołnowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie,

Postanowieniem z 13 listopada Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim zastosował wobec Iwony B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Obecnie wykonywane są czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia. Ze względu na wczesny etap śledztwa i realizowane czynności, kierując się dobrem postępowania przygotowawczego Prokuratura nie może na chwilę obecną udzielić bardziej szczegółowych informacji – dodaje rzeczniczka prokuratury.

Czyn z art. 148 § 1 kk zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10 albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!