Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Rodzinna tragedia w Piotrkowie. Syn zabił matkę deską meblową

Rodzinna tragedia w Piotrkowie. 68-letnia kobieta została zamordowana przez swojego syna. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło pod koniec marca.

– Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 27 marca 2024 roku przyjęła zgłoszenie o śmierci 68-letniej kobiety. W powyższej sprawie została zatrzymana jedna osoba. Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Piotrkowie Trybunalskim śledztwo w tej sprawie, wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia.

– informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji.

Wszczęcie śledztwa potwierdziła piotrkowska prokuratura.

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo przeciwko Andrzejowi O., któremu przedstawiono zarzut o to, że w dniu 26 marca 2024 roku w Piotrkowie Trybunalskim, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojej matki Jolanty K., uderzył ją dwukrotnie fragmentem laminowanej płyty wiórowej w potyliczną część głowy powodując u niej obrażenia, które skutkowały jej śmiercią, tj. o czyn z art. 148§1kk.

Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

– informuje Magdalena Czołnowska z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

W sprawie trwają czynności procesowe mające na celu wyjaśnienie wszystkich istotnych okoliczności przedmiotowego zdarzenia. Czyn z art. 148§1kk zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10 albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!